Yasaktan muaf kişi ve sektör çalışanları PERPA Ticaret Merkezi’ne girebilmek için istisna kapsamında olduklarını belgelemekle yükümlüdürler. İzin belgesi olmayanların PERPA Ticaret Merkezi’ne girişlerine izin verilmeyecektir.

Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla ülke genelinde tam kapanma uygulanacaktır. 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar tam zamanlı sokağa çıkma yasağı ve kapanma önlemi sürecektir.

Bu tarihler arasında PERPA Ticaret Merkezi kısıtlamadan muaf sektörlerin dışında ziyaretçi ve üye girişine kapalı olacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla “İçişleri Bakanlığı Tam Kapanma Tedbirleri” kapsamında belirtilen kapanmadan muaf sektörler ve kişiler PERPA Ticaret Merkezi’ne gelerek çalışmalarına devam edebileceklerdir.

Yasaktan muaf kişiler ve sektör çalışanları PERPA Ticaret Merkezi’ne girebilmek için güvenlik görevlilerine istisna kapsamında olduklarını belgelemekle yükümlüdürler. İzin belgesi olmayanların PERPA Ticaret Merkezi’ne girişlerine izin verilmeyecektir.

Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek suretiyle PERPA Ticaret Merkezi’ne gelerek dükkanında çalışmaya devam edebilecek kişi ve sektörleri içeren İçişleri Bakanlığı Tam Kapanma Kuralları aşağıda yer almaktadır.

http://www.perpa.tv/tam-kapanma-surecinde-perpa-ticaret-merkezi/